0537 011 13 58 Fatih Mah. Fetih Cad. Küçük Sok. İMKB Anadolu Lisesi Yanı / Sivas Açılış-Kapanış : 09:00 (Sabah) - 02:00 (Gece)

Kurumsal Organizasyon

Kurumsal Organizasyon
Kurumsal organizasyon, çeşitli kurum ve kuruluşların hem kurum içinde hem de dışa dönük olarak düzenlediği etkinlikleri ifade eder. Kurum içi etkinlikler ile genellikle kurum çalışanlarının iş dışında birlikte vakit geçirmesi ve motive edilmesi amaçlanır.
 
Kurum ve kuruluşlar müşterilerine veya diğer kurumlara dönük etkinlikler de düzenleyebilirler. Açılışlar, konferanslar ve dijital etkinlikler bunlara örnek olarak gösterilebilir. Bu etkinliklerde markanın en iyi şekilde tanıtılması organizasyonun önemli bir parçasıdır.
 
Beyaz İnci Düğün Sarayı her türlü kurumsal etkinlik için organizasyon hizmeti sunmaktadır. 
 
Kurumsal organizasyon nedir?
Kurumsal organizasyon kurum, kuruluş ve şirketlerin hem çalışanları hem iş ortakları hem de müşteri ve potansiyel müşteriler ile bir araya geldiği etkinliklerin organizasyonudur. Örneğin, toplantılar, davetler, açılışlar, kurum içi sosyal etkinlikler sıkça yapılan kurumsal organizasyonlardandır.
 
Kurumsal Organizasyon Aşamaları
Kurumsal organizasyonun ilk aşaması kurum tarafından ne tür bir etkinliğin, hangi amaçla ve kimler için yapılacağının belirlenmesidir. Bu noktalarda mutabakat sağlanmasının ardından ilgili kurum bir organizasyon şirketi ile iletişime geçer ve etkinliğin organizasyonuna geçilir.
 
Kurumun çalışanları için moral ve motivasyon artırma amacıyla bir sosyal etkinlik düzenlemeye karar verdiği ele alınırsa, organizasyon şirketi kuruma çeşitli etkinlik önerileri sunar. Örneğin, piknik veya yemek etkinliği önerilebilir. Kurum kendisine en uygun etkinlik türünü seçtikten sonra organizasyon şirketine bildirir ve etkinliğin organizasyonuna geçilir. Bu noktada kurumun istek ve beklentilerini şeffaf ve net bir biçimde ortaya koyması, organizasyonun beklentileri karşılaması bakımından büyük önem taşır.
 
İyi bir organizasyon tüm aşamalarda kurum ve organizasyon şirketi arasından çok açık bir iletişim gerektirir. Her noktada kurumun istek ve görüşleri dikkate alınır ve bu sayede, etkinlik günü geldiğinde tam olarak kurumun isteklerini karşılayan bir etkinlik gerçekleşir.
 
Kurumsal Organizasyon Çeşitleri
 
Kurumsal organizasyonların ve etkinliklerin birçok farklı çeşidi vardır. Çalışanlar için düzenlenen kurumsal etkinliklere bakıldığında, piknikler, yürüyüşler ve yemek organizasyonları oldukça revaçtadır. Bu etkinliklerde günlük hayatta iş ortamında bir araya gelen çalışanlar sosyal bir ortamda iletişime geçme imkânı bulurlar. Bu çalışanların birbirini daha iyi tanımasını ve dolayısıyla, iş ortamına dönüldüğünde birlikte daha verimli çalışmalarını sağlar. Çalışanların şirket tarafından sosyal etkinliklere dahil edilmesinin ve şirketin çalışanlarına sosyal birtakım etkinlikler sunmasının çalışanların motivasyonunu ve şirkete olan aidiyetini de artırdığı bilinmektedir.
 
Farklı şehirlerde faaliyet gösteren şirketler farklı illerden çalışanların bir araya geldiği büyük toplantılar veya konferanslar da organize etmektedir. Bu etkinlikler konaklama ve seyahat gibi konular da içereceğinden organizasyonu daha güç olabilmektedir. Ancak, organizasyon firmalarının desteği ile kurumlar hem markalarına yakışan hem de oldukça verimli geçen etkinlikler düzenleyebilirler.
 
Kurumsal organizasyonlar elbette ki yalnızca kurum içi etkinliklerle sınırlı değildir. Yeni bir ürünün veya hizmetin tanıtımı için davetler, marka bilinirliğini artırmak için dijital ve fiziki etkinlikler ve aynı anda, bilgi paylaşımını da sağlamak için konferanslar düzenlenmektedir. Bu etkinliklerin kusursuz bir şekilde planlanması ve etkinlik gününde markanın en iyi şekilde temsil edilmesi bakımında iyi bir organizasyon şirketinden hizmet alınması oldukça önemlidir.
 
Kurumsal Açılış Organizasyonu
Kurum ve kuruluşlar uzun uğraşlar sonucunda yeni bayi ve şubeler açtıklarında bu uğraşların ve başarılan kutlanması ve aynı zamanda, yeni oluşumun halka tanıtılması amacıyla açılış organizasyonları düzenlemektedir. Çoğu zaman bu açılış etkinlikleri yeni açılan bayi veya şubenin başarısında büyük önem taşımaktadır. Kurumsal açılış organizasyonunda dikkat edilmesi gereken temel unsurlar, markanın doğru ve etkili tanıtılması ve doğru müşterilerin hedeflenmesidir.
 
Beyaz İnci Düğün Sarayı uzun yıllardır kurumsal organizasyonlar ile ilgili hizmetler sunmaktadır ve yılların getirdiği tecrübelerle kurumlar için en güzel ve başarılı etkinliklerin düzenlenmesine katkıda bulunmaktan mutluluk duymaktadır.
 
Kurumsal Dijital Etkinlikler (Virtual)
 
Özellikle son yıllardaki gelişmeler ışığında dijital etkinlikler de en az fiziki etkinlikler kadar önemli olmaya başlamıştır. Dijital etkinlik örnekleri, İnternet ortamında gerçekleşen toplantılar, konferanslar, eğitimler ve sosyal etkinliklerdir. Bu etkinliklerin avantajı yer kısıtlaması olmadan yurtiçi ve yurtdışından çok sayıda katılımcının bir araya gelebilmesidir.
 
Ancak, dijital etkinliklerin bazı zorlukları da vardır. Bunların başında teknik gereklilikler gelir. Dijital bir kurumsal etkinliğin başarısı teknik altyapının ne kadar iyi çalıştığı ile doğrudan ilgilidir. Bu nedenle, dijital etkinlikler konusunda tecrübeli bir kurumsal organizasyon şirketinin planlamanın en başından itibaren sürece dahil edilmesi tavsiye edilir.
 
Doğru teknik altyapı ve yazılımlar ile planlanan bir dijital kurumsal etkinlik hem markanızın yenilikçi tarafını göz önüne çıkaracak hem de çok sayıda katılımcıyı bir araya getirerek bilinirliğinizi artırmanızı sağlayacaktır.
 
Kurumsal Etkinlik Yönetimi ve Organizasyon
 
 
Kurumsal etkinlik yönetimi, bir etkinliğin baştan sona her adım ve aşamasının bütünsel olarak yönetilmesini ifade eder. Bütüncül bir etkinlik yönetimi A’dan Z’ye kusursuz bir organizasyon yapılmasını sağlar. Kurumsal etkinlik yönetiminin zor tarafları olduğundan, kurumların bu alanda uzman kişilere danışması tavsiye edilir.
 
Kurumsal etkinlik ve organizasyonlar, kurum ve kuruluşların çalışanları, iş ortakları ve müşterileri ile ilişkilerini düzenlenmesi, çalışma veriminin artırılması ve marka değerinin yükseltilmesi için önemlidir. İyi bir kurumsal etkinlik, kurum için çok değerli kazanımlar sağlayabilir.
 
Kurumsal Etkinlik Fikirleri
 
Kurum ve kuruluşların, çalışanlarını, iş ortaklarını ve müşterilerini bir araya getirebileceği oldukça fazla sayıda etkinlik vardır. Bunlardan bir tanesi şirket piknikleridir. Özellikle güzel havalarda hem doğayla buluşmak hem de iş stresinden uzaklaşıp moral ve motivasyonu artırmak için piknikler ideal etkinliklerdir.
 
Beyaz İnci Düğün Sarayı kurumsal etkinliklerin kalitesini artırmak için etkinliğe özel ses ve ışık yazılımları, sahne tasarımları, etkinliğe özel müzikler, yaratıcı tasarım ve prodüksiyon hizmetleri, etkinliğe özel dans gösterileri, enstrümantal gösteriler, animasyon ve interaktif etkinlikler ve kurumsal etkinlik dekorları sağlamaktadır.
 
Kurumsal Dijital Ajans ve Reklam Çekimleri
Etkinliklerin yanı sıra reklam faaliyetlerinin de kurumların tanıtımında ve müşteri portfolyosunun geliştirilmesindeki rolü göz ardı edilmemelidir. Kurumsal organizasyon örneklerinden biri de kurumsal dijital ajans ve reklam çekimleridir.
 
Bu etkinliklerin sorunsuzca gerçekleşmesi, çekimlerin planlanan sürede tamamlanması ve en iyi sonucun alınmasını sağlayacaktır. Bu nedenle, reklam faaliyetleri ile ilgili organizasyon ve etkinliklerde de organizasyon firmalarından destek alınarak kusursuz bir çekim günü planlanabilmektedir.
 
YouTube kanalımızda yer alan kurumsal etkinlik oynatma listemizden tüm kurumsal organizasyon videolarımıza ulaşabilirsiniz.
 
Kurumsal Organizasyon Firmaları
 
Birçok farklı organizasyon firması bulunmaktadır. Bunlardan bazıları düğün, nişan gibi etkinliklerin organizasyonu alanında uzmanlaşmışken, bazı organizasyon firmaları kurumsal etkinlikler alanında da faaliyet göstermektedir.
 
Kurumsal organizasyonlar diğer etkinliklerden farklıdır. Sosyal etkinliklerde amaç keyifli vakit geçirmekken, kurumsal etkinliklerde moral ve motivasyonun artırılması, markanın tanıtılması ve kurumun daha geniş kitlelere ulaşması hedeflenir. Kurumsal etkinliklerde kurum kimliğinin ve markasının her an en doğru şekilde temsil edilmesi oldukça önemlidir. Bu nedenle, kurumsal etkinlikler düzenlemeyi planlayan kurum ve kuruluşların kurumsal organizasyon alanında uzmanlaşmış ve tecrübe sahibi organizasyon firmaları ile iletişime geçmesi önerilir.